top of page

B2B reklāmas stratēģijas 2025. gadā

Writer: ClipTellClipTell

B2B mārketings 2025. gadā lielā mērā balstās uz video saturu, gudru pirmās puses datu izmantošanu un vairāku kanālu stratēģijām, lai uzrunātu potenciālos klientus sociālajos medijos un citur.


 

2025 GADA TENDENCE

Video kampaņas B2B pieprasījuma veidošanā


Video saturs no “forši, ka ir” ir kļuvis par B2B pieprasījuma veidošanas pamatkomponenti. Pircēji arvien biežāk vēlas video saturu, veicot risinājumu izpēti. Patiesībā teju 70% B2B pircēju izmanto video, lai pieņemtu pirkuma lēmumus, un kāds nesens ziņojums atklāja, ka 14% pircēju video uzskata par visnoderīgāko saturu – augstāk novērtējot to nekā emuārus vai gadījumu izpētes [8†L95-L103].





B2B mārketinga speciālisti to ir pamanījuši: 87% B2B mārketinga speciālistu savās stratēģijās integrē video, un vairāk nekā puse atzīst, ka tieši video nodrošina vislabāko IA (ieguldījuma atdevi) no visiem satura veidiem. Šīs pārmaiņas ir īpaši svarīgas ES reģionā, kur īpaši nozīmīga ir uzticamība un caurspīdīgums – video palīdz piešķirt uzņēmumam “cilvēcisku seju” un autentiski uzrunāt dažādas valodas un kultūras.

85% B2B mārketinga speciālistu atzīst, ka video ir ļoti efektīvs veids, kā piesaistīt tiešsaistes auditorijas uzmanību

Ņemot vērā video spēju piesaistīt uzmanību, radīt emocionālu saikni un vienkāršot sarežģītas idejas, video saturs dominē B2B mārketinga tendencēs, tuvojoties 2025. gadam.


Pieaug jaunas pieejas, piemēram, reālu viedokļu līderu un klientu iesaiste video, tīmekļa semināru vai podkāstu pārveidošana par īsiem klipiem, kā arī mākslīgā intelekta rīku izmantošana, lai veidotu video fragmentus lielā apjomā.


Īpaši populāri kļūst īsa formāta “uzkodu tipa” video – skatītāju uzmanība ir ierobežota, tāpēc mārketinga speciālisti saglabā klipus īsus un iespaidīgus. Autentiskums tiek vērtēts augstāk par lieku izsmalcinātību: skatītāji labprātāk reaģē uz “cilvēcīgu”, ne tik formālu pieeju. Pat vienkārši ar viedtālruni vai Zoom ierakstīts video var dot labākus rezultātus nekā pārāk iestudēta un sterila produkcija, ja tajā ir patiesa atziņa vai stāsts.


Galvenā doma: 2025. gadā ignorēt video nav iespējas, ja vēlaties veiksmīgi veidot pieprasījumu ap savu biznesu. MVU vajadzētu plānot video iekļaušanu visos mārketinga un pārdošanas piltuves posmos, sākot ar tēzeriem sociālajos medijos un beidzot ar produkta demonstrācijām un klientu atsauksmēm video formātā.




lieli veiksmīgas īstenošanas piemēri (Case Study) MVU kontekstā


Lai gan uzsvars nav uz gadījumu izpētēm, šeit ir daži īsi piemēri par video vadītu B2B mārketinga panākumu (orientēti uz MVU un ES, kur tas iespējams):


  1. Rūpniecības ražotājs iegūst vairāk potenciālo klientu caur Facebook – Tech-EquipCo (Austrālijas/ES MVU, kas ražo automatizācijas iekārtas) īstenoja Facebook Lead Ads kampaņu, izmantojot īsus video demonstrējumus par savu iekārtu darbību. Ar mērķauditoriju, kuras pamatā bija ražošanas un būvniecības profesionāļi konkrētās ES valstīs un Austrālijā, kā arī iekļautiem kvalifikācijas jautājumiem veidlapā, viņi sešu mēnešu laikā savāca 1081 interesentu par vidējām izmaksām ~3,50 € . Visi kontakti automātiski nokļuva CRM (Pipedrive), pārdošanas komanda sazinājās 24 stundu laikā. Kampaņa parādīja, ka “Facebook var strādāt arī B2B jomā” – galvenais ir uzrunāt īsto auditoriju ar īsiem, darbību raksturojošiem video. Rezultātā izveidojās spēcīga interesentu piltuve, ar Facebook iegūtajiem datiem nodrošinot vairākus reālus pārdošanas darījumus.

  2. Viedokļu līderu video LinkedIn – Sullair (gaisa kompresoru uzņēmums) aicināja savu speciālistu – inženieri Spenseru – piedalīties LinkedIn video sērijā “Speaking with Spencer”. Tas nebija augstas kvalitātes producēts materiāls; viņi vienkārši ierakstīja Zoom intervijas ar tehniskiem padomiem. Formāts bija neformāls, īss (ap 1 minūti), kas radīja autentisku iespaidu un bija viegli regulāri veidot jaunus klipus. Viens ieraksts, kur Spensers stāstīja par vibrācijas analīzi, izraisīja spēcīgu iesaisti inženieru auditorijā. Tas parāda, ka darbinieka kompetence + zemas izmaksas video risinājumi var humanizēt zīmolu. MVU var īstenot to pašu pieeju, izmantojot iekšējus ekspertus, “necept” viņus ar lielām kamerām, bet gan likt justies ērti, kamēr viņi dalās vērtīgās atziņās.

  3. Personalizēta video izmantošana pārdošanas komunikācijai – Zluri (SaaS jaunuzņēmums) deva saviem pārdošanas speciālistiem rīku personificētu video ziņu veidošanai potenciālajiem klientiem. Viena pārdošanas speciālista – Sahila – sūtītos īsos video, kur viņš uzrunāja klientus vārdā un īsi pastāstīja par iespējamo uzņēmuma ieguvumu, atvērto e-pastu skaits pieauga par 40%, atbildes divkāršojās. Vēl viens piemērs – Salesloft (pārdošanas tehnoloģiju uzņēmums) atklāja, ka viņu komanda sasniedza 120% no kvotas, izmantojot personalizētus Vidyard video, kas krietni uzlaboja klikšķu un atbilžu rādītājus. Tas parāda, cik spēcīga ir iespēja “parādīt īstu cilvēku” un runāt tieši ar adresātu.

  4. Video virzīta vairāku kanālu uzturēšana – FinServe (izdomāts ES FinTech MVU) organizēja tiešsaistes semināru, tad ierakstu sadalīja vairākos īsos klipos. Tos izplatīja dažādos kanālos: LinkedIn publicēja “īso versiju”, e-pasta kampaņā izmantoja citu fragmentu, bet citā ziņā pārdošanas speciālisti nosūtīja galveno atziņu klipu. 3 mēnešu laikā konstatēja, ka potenciālie klienti, kas bija mijiedarbojušies ar vismaz vienu video, vidēji par 20% ātrāk pārgāja no sākotnējās intereses uz demonstrācijas pieteikšanos, salīdzinot ar tiem, kuri saņēma tikai teksta saturu (pēc CRM analīzes). Kāds klients Francijā pat teica, ka 2 minūšu kopsavilkuma video “atbildēja uz jautājumu, kas mums bija, tāpēc izlēmām ātrāk pāriet uz nākamo soli.” Lai gan tas ir teorētisks salikums no dažādu uzņēmumu pieredzes, daudzi B2B speciālisti apstiprina, ka tiešsaistes pasākumu materiālu atkārtota izmantošana īsos video klipos vairākos kanālos ievērojami pastiprina un paātrina rezultātu.


Katra situācija apliecina galveno domu: video saturs, pareizi integrēts kampaņās, sniedz lieliskus rezultātus arī MVU B2B sektorā. Tas var palīdzēt piesaistīt daudz kontaktu ar zemu cenu, veicināt uzticību ar reālu ekspertu un klientu klātbūtni, kā arī būtiski atšķirties no citiem, izmantojot personalizāciju. Svarīgi, ka nav nepieciešams milzīgs budžets – radoša pieeja un stratēģija ir svarīgāka par “holivudisku” producēšanu.

Comments


bottom of page