Lēmumu pieņēmēju iesaiste un pārdošanas ciklu saīsināšana ar video
- ClipTell
- Mar 4
- 4 min read
Viens no galvenajiem B2B pieprasījuma veidošanas mērķiem ir ne tikai piesaistīt kontaktus, bet patiesi ietekmēt lēmumu pieņēmējus mērķa uzņēmumos un paātrināt ceļu no intereses līdz pirkumam. Stratēģiska video izmantošana var palīdzēt sasniegt šos mērķus, jo video ātrāk veido uzticību un jau savlaicīgi sniedz atbildes uz pamatjautājumiem, tādējādi saīsinot pārdošanas ciklus.
Pirmkārt, jāņem vērā, ka arī lēmumu pieņēmēji patērē saturu tiešsaistē kā visi citi. CEO vai iepirkumu vadītājs var meklēt nozares jaunumus LinkedIn vai salīdzināt produktu apskatus YouTube. Kāds eksperts uzsvēris, ka, lai gan uzņēmuma īpašniekiem un vadītājiem ir maz laika, “viņi joprojām vēlas sazināties ar ģimeni un draugiem sociālajos medijos”, tātad tur ir sasniedzami. Galvenais ir radīt saturu, kas runā par šo cilvēku prioritātēm. Piemēram, finanšu direktoram svarīga ir IA un riski; īss klienta stāsts, kurā aprakstīti reālie finanšu ieguvumi, vai animēts grafiks par izmaksu samazināšanu var labāk piesaistīt uzmanību nekā garš teksts. Klientu liecību video un viedokļu līderu intervijas ir īpaši spēcīgas augstākā līmeņa vadītāju iesaistīšanai – tās sniedz sociālo pierādījumu un uzreiz rada uzticamību. Ja piedalās nozares autoritātes vai atpazīstams klients, tas var pārliecināt pat skeptisku lēmumu pieņēmēju. (Viena no top tendencēm 2025. gadā – saviem video piesaistīt viedokļu līderus un klientu vēstniekus.
Lai paātrinātu pārdošanas ciklu, izmantojiet video, lai jau laikus atbildētu uz biežākajām iebildēm. Ja potenciālie klienti parasti jautā jūsu pārdošanas speciālistiem par integrācijas procesu, drošību vai IA laika grafiku, izveidojiet vairākus īsus video, kas katru tēmu izskaidro. Piemēram, 2 minūšu “Kā notiek integrācija” klips ar vizuālo demonstrāciju vai īss vebināra izgriezums ar “5 veidi, kā ar [produktu] gūt IA pirmajā gadā”. Potenciālie klienti to var noskatīties sev ērtā brīdī, un, kad viņi sazinās ar pārdošanas komandu, viņi ir daudz labāk informēti un pārliecināti, ievērojami samazinot nepieciešamo sanāksmju skaitu. Viena no B2B video labākajām praksēm ir kartēt video saturu piltuves posmiem: sākotnējas atpazīstamības video intereses radīšanai, izvērtēšanas video iebildumu kliedēšanai un padziļināti materiāli (piemēram, personalizētas demonstrācijas) lēmuma posmā. Šāda video vadīta pircēja ceļa veidošana var būtiski saīsināt pirkuma pieņemšanas laiku, jo potenciālie klienti paši izglītojas, neprasot tik daudz live mijiedarbību.
Vēl viens paņēmiens lēmumu pieņēmēju iesaistei ir personificēts video ziņojums. Nevis kārtējais e-pasts, bet gan īss personalizēts video, kurā pārdošanas pārstāvis tieši uzrunā klientu, var būtiski izcelties no “digitālās troksni”. Piemēram, pārdevējs var ierakstīt 60 sekunžu video, kurā min potenciālā klienta vārdu, uzņēmumu un konkrētu problēmu, kas viņus varētu interesēt. Daži pārdošanas speciālisti ziņo par 8 reizes lielāku klikšķu skaitu un 4 reizes vairāk atbilžu, salīdzinot ar teksta e-pastiem. Piemēram, pārdevējs var ātri ierakstīt personalizētu sveicienu, atsaucoties uz piedāvājumu vai atziņām no pēdējās sarunas. Šāds personisks elements veido spēcīgāku saikni un rāda cieņu pret laiku (jo esat ieguldījis darbu, lai izveidotu individuālu ziņojumu). ES tirgū personīga pieeja var būt īpaši pozitīva, ja video sākumā, piemēram, lietojat potenciālā klienta dzimto valodu – tas var radīt labu iespaidu starptautiskajiem pircējiem.
Video palīdz arī iesaistīt vairākus lēmumu pieņēmējus, jo B2B parasti pirkšanas lēmumu pieņem komanda. Video saturu ir viegli pārsūtīt, tāpēc iekšējais “čempions” uzņēmumā var pārsūtīt jūsu produkta video vai demonstrācijas ierakstu citiem, tā veicinot jūsu produkta popularizēšanu iekšienē. Noteikti sagatavojiet atbilstošus īsus video, kas uzrunā katru ieinteresēto pusi (tehnisko, finanšu, gala lietotāju utt.). Īpaši noderīgi veidot īsu “vadītāja kopsavilkuma” video – 2 minūšu materiālu ar uzņēmuma piedāvājuma biznesa pamatloģiku un ieguvumiem, ko vidējā līmeņa speciālists var parādīt savam vadītājam vai izpilddirektoram, lai gūtu apstiprinājumu. Tā var izslēgt vienu papildu sapulci, paātrinot lēmuma pieņemšanu.
Lai vēl vairāk paātrinātu pirkšanas procesu, izmantojiet video arī tiešā komunikācijā. Piemēram, tā vietā, lai prezentētu garu slaidrādi piedāvājuma sanāksmē, pārdevējs var parādīt 2 minūšu produkta demonstrācijas video vai īsu klipu, kurā nākamais klientu atbalsta menedžeris pasaka: “Labdien, es būšu jūsu klientu panākumu vadītājs – ar prieku sadarbosimies!” Šādi personalizēti sīkumi var radīt sajūtu, ka klients jau ir daļa no uzņēmuma, mazinot šaubas.
No procesa viedokļa video analīzes integrācija jūsu CRM ļauj prioritarizēt aktīvākos interesentus, paātrinot to konvertāciju. Ja varat sekot, kuri kontakti noskatījās, piemēram, vebināra ierakstu vai noklikšķināja uz video e-pastā, jūsu pārdošanas komanda zina, kuri ir visieinteresētākie. Tos var apkalpot ātrāk. Daudzi mārketinga rīki ļauj redzēt video skatījumu datus – izmantojiet to, lai veiktu ātru “turpinājuma zvanu” (“Sveiki, pamanījām, ka skatījāties mūsu gadījuma izpētes video – vai ir kādi jautājumi?”). Ātra reakcija brīdī, kad saturs ir vēl svaigs atmiņā, var būtiski palielināt varbūtību veiksmīgam darījumam.
Visbeidzot, video palīdz uzturēt motivāciju garu pārdošanas ciklu laikā. Kompleksos B2B darījumos, kas var ilgt mēnešiem, ir grūti noturēt visu iesaistīto pušu interesi. Regulāri daloties ar jauniem īsiem video (par jaunumiem, klientu panākumiem, ROI kopsavilkumiem) pa e-pastu vai sociālajos tīklos, jūs uzturat zīmola aktualitāti un ik pa laikam atgādināt par piedāvājuma vērtību. Tikai jāgādā, lai katrs šāds video būtu patiesi lietderīgs, nevis “spams”. Izveidojot pareizā daudzumā šādus video “pieskārienus”, jūs palīdzat potenciālajam klientam pakāpeniski virzīties tuvāk pirkumam, bieži ievērojami samazinot gaidīšanas un vilcināšanās laiku.
Apkopojot, lai efektīvi uzrunātu lēmumu pieņēmējus, koncentrējieties uz viņiem aktuālajiem jautājumiem un izaicinājumiem, izmantojiet personalizētu un interaktīvu video pieeju un pieskaņojiet video pārdošanas procesam. Daudzi B2B zīmoli, kas integrējuši video pārdošanā un mārketingā, ir piedzīvojuši par 49% straujāku ieņēmumu pieaugumu salīdzinājumā ar tiem, kas to nav darījuši. Viens no iemesliem – video spēja skaidrāk un pārliecinošāk komunicēt piedāvājumu, saīsinot lēmumu pieņemšanas procesu.
Bình luận